Viladům Koběřice u Brna

O projektu

Viladům Kobeřice je komorní projekt navržený architektonickým studiem Atelier CL3. Hlavní myšlenkou projektu je zajistit moderní bydlení s dostatkem soukromého prostoru.

Jedná se o exkluzivní projekt s pouhými dvěma rodinnými domy. Domy jsou umístěny vedle sebe s lehkým odsazením a nabízí tak naprosté soukromí jeho obyvatelům. Ke každé jednotce náleží vlastní oplocená zahrada s terasou a venkovní parkovací stání před domem. Dispozičně je objekt členěn na obytnou část v přízemí navazující na přilehlou terasu  s výhledem do zahrad a krajiny Ždánického lesa, v poschodí se nachází soukromá část s dětskými pokoji, ložnicí a koupelnou.

O bytech

Domy s dispozicemi 4+kk o ploše 113 m2 se pyšní promyšleným designem a velkorysým prostorem. Přízemní patro s obývacím pokojem a kuchyní, které je srdcem domu, je propojeno s terasou a zahradou posuvným francouzským oknem. Díky jižní orientaci a mírnému svahu zahrady se zde otvírá úchvatný výhled do krajiny Ždánického lesa. Místnost je díky tomu prostorná a slunná a obyvatelé jsou tak vždy v centru dění. V tomto patře se dále nachází velká technická místnost, toaleta a praktické zádveří. Horní patro nabízí celé rodině maximální soukromí, v tomto patře je umístěna hlavní ložnice, dva dětské pokoje a koupelna. Všude je myšleno na dostatek úložných prostor a perfektní prosvětlení místností i chodeb.

Domy jsou zařízeny kvalitními technologiemi a materiály. Během celé stavby je kladen důraz na zateplení a úsporu energií, proto jsou využity nejmodernější technologie. Jsou zde použita moderní plastová okna s izolačními trojskly a podlahové teplovodní vytápění v celém bytě. Pro zajištění čistého a komfortního vnitřního ovzduší jsou byty vybaveny rekuperační jednotkou, která kontinuálně zajišťuje výměnu vzduchu uvnitř místností. Rekuperační jednotka se částečně stará o výměnu tepla mezi odváděným a přiváděným vzduchem a tím snižuje náklady na vytápění.

Každý dům je navíc vybaven retencí pro vsak a sběr dešťové vody, kterou je poté možné využít jako závlahu pro vlastní zahradu. 

Domy mají také přípravu pro instalaci fotovoltaiky, přípravu pro vlastní klimatizaci a přípravu pro instalaci venkovních žaluzií.

Venkovní prostor je ohraničen plotem a pohodlné parkování je umístěno přímo u vchodu do bytu. Parkovací stání bude vybaveno přípravou elektra pro nabíjecí stanici elektromobilu.

Krátká dojezdová vzdálenost do Brna, nádherné prostředí, nadčasové provedení stavby a klidné bydlení, to jsou důvody, proč vybrat bydlení v Kobeřicích. 

 

Máte zájem o nemovitost?
Ing. Zuzana Čemerková